למה כדאי לכם להשקיע בסידור וניהול המחסן שברשותכם?

אם יש לכם עסק ואתם מוכרים מוצרים , סביר להניח שיש לכם מלאי. זה עשוי לכלול כמות קטנה או גדולה של מוצרים מסוגים שונים. אותו המלאי מוחזק במחסן, בו מוחזקים גם עוד דברים. אם המחסן שלכם יהיה מסודר בצורה הנכונה, ההתנהלות שלכם תהיה טובה יותר ואתם תדעו מה בדיוק יש לכם מבחינת המלאי והאם עליכם להזמין עוד מלאי של מוצרים או להיפטר ממלאי של מוצרים שנתקעתם איתו. המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לקרוא את הכללים שלנו למחסן מסודר. מעבר לכך, תוכלו גם לקבל טיפים כיצד לנהל את המחסן.

גישה למוצרים

הכי חשוב שתהיה לכם גישה נוחה וקלה למוצרים המאוחסנים במחסן. לדוגמה, אם מדובר על סחורה הכוללת מוצרים שאתם מעבירים לבית העסק באופן שוטף, אז כדאי לסדר אותם בגובה העיניים ולא רק. כדאי גם להקפיד למקם אותם במקום שיהיה קל ונוח לשלוף אותם.

חלוקת המחסן

כדאי מאוד שתחלקו את המחסן שלכם לאזורים שונים. מה הכוונה? אם יש במחסן גם ציוד הקשור לעסק, אין צורך שהוא יהיה ממוקם באותם המדפים בהם נמצאת הסחורה שלכם. יש להפריד את אזורי המחסן ולייעד כל אזור לשימוש אחר.

סידור המחסן

מדי פעם מומלץ לסדר את המחסן ולזרוק דברים ישנים. אלו דברים שלא בשימוש והם סתם תופסים מקום במחסן. ככה תוכלו להנות ממחסן מאוורר וגם פחות עמוס.

ניהול מחסן וניהול מלאי

כאשר המחסן מסודר, ניתן לנהל את המלאי בצורה טובה יותר. מעבר לכך, הדבר גם מסייע להתנהלות עסקית נכונה וחכמה עוד יותר. נסו גם להתייעץ בנושא ניהול מחסן עם מומחים מתחום הלוגיסטיקה. יש חברות שמספקות את השירות וניתן רק ללמוד מהעצות של בעלי המקצוע הללו.

שורה תחתונה

באמצעות מחסן שמנוהל כמו שצריך, תוכלו לקבל בזמן אמת, נתונים על המלאי שברשותכם. במילים אחרות, תוכלו לדעת אילו מוצרים ופריטים נמצאים בו. כך, במידה ויש מספיק פריטים, תוכלו להימנע מעודף הזמנות של פריטים חדשים ואילו במידה ויש פחות פריטים, תוכלו לבצע הזמנה של פריטים חדשים.

 

 

05467482142