תוכנות ושירותים אינטרנטיים שכל בעל עסק צריך להכיר

אם אתם מנהלים עסק, עליכם לדעת שיש תוכנות, שירותים וכלים בהם תוכלו להיעזר על מנת לשפר את האופן בו אתם עובדים וכך תוכלו להתייעל ולהשתפר עוד יותר.

אחסון בענן

חשוב מאוד שתהיה לכם גישה למידע מכל מקום ובכל זמן. לשם כך, יש לא מעט חברות המספקות שירותי אחסון בענן. השירות מתחיל לעלות כסף ברגע שעברתם את מכסת המקום שהוקצבה לכם. מדובר על שירות יחסית זול שיכול להסתכם בכמה עשרות שקלים בחודש (זאת במידה ואתם זקוקים ליותר שטח אחסון ממה שמוצע לכם בחינם). המידע שלכם יהיה מאובטח ורק לכם תהיה גישה אליו.

תוכנה לניהול מלאי

אם אתם מנהלים עסק שיש לו מלאי, חשוב מאוד שתהיה לכם תוכנה מתאימה. תוכנות כאלה לא ניתן למצוא בחינם והן עולות כסף. מה שמומלץ הוא שהתוכנה תהיה מותאמת לכם ולמוצרים אותם מוכרים. מעבר לכך, יש לבדוק שאכן כל העובדים בעסק יודעים כיצד לעבוד עם התוכנה. במידה ורכשתם תוכנה לניהול מלאי, אתם תקבלו תמיכה מלאה ואף תוכלו להזמין הדרכות מסודרות דרך החברה ממנה רכשתם את התוכנה. באמצעות שימוש בתוכנה, תוכלו לדעת את מצב המלאי בזמן אמת, לדעת מאיזה מוצר להזמין יותר יחידות או פחות יחידות וכמו כן לקבל תמונת מצב מלאה על המלאי שלכם.

וידאו צ'ט

נניח שאתם צריכים לקיים שיחה עם לקוח מחו"ל ואתם גם רוצים לשתף לו את המסך שלכם או שאתם מעוניינים לקיים שיחה רבת משתתפים (שלא כל המשתתפים נמצאים פיזית באותו המקום), אז תוכלו בהחלט להשתמש בשירותי וידאו צ'ט של תוכנות כמו סקייפ או Google Hangouts. נסו זאת ותוכלו לראות איך הדבר עשוי לייעל את העבודה שלכם מול הספקים והלקוחות.

הקלטת פעולות במחשב

נניח שאתם רוצים להקליט סרטון שיווקי או לשלוח הסבר מצולם ללקוח, תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי שימוש בתוכנת CamStudio. התוכנה מקליטה כל מה שהולך על המסך שלכם כולל הסאונד. כך במידה ואתם מוכרים מוצר שהינו תוכנת מחשב, תוכלו להסביר ללקוח בקלות כיצד לעבוד עם התוכנה.

מפות חשיבה

כבעלי עסקים, סביר להניח שמדי פעם אתם לוקחים דף ועט ויוצרים תרשימי זרימה שונים הקשורים לפרויקטים שלכם או בכלל לנושאים הקשורים לעסק. על כן, תוכלו להשתמש בתוכנה בשם Xmind. באמצעות התוכנה, תוכלו לצור את התרשימים הללו בקלות רבה וגם להציג אותם לשאר המשתתפים (במידה ואתם בוחרים לקיים ישיבה מסודרת בנושא).

 

 

05467482142