7 טכניקות המוכחות כאפקטיביות במיוחד עבור עסקים קטנים

מלאי שווה כסף. מה זה אומר בעצם? אם שילמתם כסף על הסחורה שהזמנתם, אתם תקבלו יותר כסף כאשר תמכרו אותה אבל מה קורה עם מדובר על מלאי מיותר או כזה שלא הצלחתם להיפטר ממנו? אז אתם עשויים להפסיד לא מעט כסף. לכן, עליכם להתנהל בצורה הכי טובה שאפשר, כשהדבר נוגע לניהול המלאי שלכם. נסו ליישם את הטכניקות שלנו, שהוכחו כיעילות מאוד לניהול המלאי שלכם.

העדיפו את שיטת FIFO

על פי השיטה הזו, המוצר הראשון שייכנס, הוא הראשון שייצא. מתי השיטה הזו יעילה? כאשר מדובר על מוצרים פגי תוקף. בנוסף, היא נמצאה גם יעילה כאשר מדובר על אחסנת הסחורה. כי ברגע שאתם מאחסנים יותר מדי זמן את הסחורה, היא עשויה להינזק.

ביצוע תחזיות מכירה

יש לבצע תחזיות מכירה מדויקות עד כמה שאפשר. על מנת לעשות זאת, יש להתחשב בגורמים כמו: מגמות בענף, נתונים משנה שעברה, קצב צמיחה, מצב המשק, קמפיינים שאתם מתכננים, חוזים שחתמתם ועוד.

קביעת רמת סף לכל מוצר

רמת הסף תציין את הכמות המינימאלית שעליכם להחזיק מכל מוצר. במידה והמערכת תזהה חריגה מהכמות הדרושה, אתם תקבלו על כך התראה. עליכם לקבוע את רמות הסף של המוצרים על פי הביקוש למוצרים.

ביצוע בדיקות

אל תחכו לסוף השנה או למועדים מסוימים, אלא תבצעו בדיקות תקופתיות באמצעות תוכנה לניהול מלאי. בנוסף, אם צריך בצעו גם בדיקות פיזיות של הפריטים. כך תהיו בטוחים שמה שאתם חושבים שיש לכם בפועל, אכן יש לכם.

ספקים

יש לנהל ובעיקר לשמור על מערכת יחסים טובה עם הספקים שאיתם אתם עובדים. כך גם אם הסחורה לא נמכרת או גם אם יש צורך בחידוש הסחורה במהירות, יהיה לכם על מי לסמוך.

אנשי מקצוע

יש להעסיק את אנשי המקצוע המתאימים שיהיו אחראים על המלאי ועל כל מה שקשור עליו – מערך ההזמנות, קבלת המשלוחים, בדיקת הסחורה אל מול סעיפי ההזמנה ועוד.

הבטחת איכות

כאשר אתם בוחרים לבצע את הבדיקות התקופתיות הקשורות למלאי, יש להעסיק עובדים שיהיו אחראים על תחום הבטחת איכות. אלו יוודאו את הימצאות המוצרים במלאי, את הקטלוג שלהם, את הנגישות שלהם וכו'.

שורה תחתונה

אם אתם מתקשים ליישם את הטכניקות שהוזכרו, מומלץ מבעוד מועד לקחת את שירותיה של חברת המספקת שירותי ייעוץ לוגיסטי הכוללים גם שירותים כמו: ניהול מלאי, ניהול מחסן, עיתוד מלאי ועוד. כך יהיה לכם שקט נפשי ותדעו שאתם מתנהלים כמו שצריך.

 

05467482142